Gdzie są najlepsze biby w mieście? Wiadomo, że... na oczyszczalni :)!

W ubiegłym roku realizowaliśmy duży projekt na rzecz PWiK w Koninie. Jego zwieńczeniem był huczny piknik, pieszczotliwie nazwany przez nas „Bibą”. 28 sierpnia, w dzień imprezy, teren Oczyszczalni zamienił się w idealne miejsce na rodzinny wypoczynek: zaludnili je koninianie (którzy mogli tu dotrzeć specjalną, bezpłatną linią autobusową), wystawcy, a atrakcji nie trzeba było długo szukać.

Tuż za bramą na przybyłych gości czekało mnóstwo niespodzianek: strefę rozrywkowo-warsztatową szturmem zajęli najmłodsi, którzy korzystali z dmuchańców, łódeczek i tworzyli recyklingowe pamiątki. Nieco starsi mogli zapoznać się z ofertą regionalnych wystawców – produkujących miód, wędliny czy naturalne kosmetyki – a później oddać się biesiadzie w strefie piknikowej. Na wszystkich czekała darmowa grochówka, a ci, którym świeże powietrze zaostrzyło apetyt, mogli skorzystać z bogatej oferty food trucków – zjeść kebaba, zapiekankę czy burgera.

 

0169 2015 08 28 BIBA w PWiK

 

Imprezie towarzyszyły występy, muzyka, konkursy i rozgrywki z nagrodami. Uczestnicy pikniku mogli także przekonać się, jak Oczyszczalnia wygląda od środka – z racji Dni Otwartych wszystkich chętnych po zmodernizowanym obiekcie oprowadzali pracownicy PWiK.

0039 2015 08 28 BIBA w PWiK

Na zakończenie dnia scenę podbił prawdziwy wulkan energii – Paweł „Biba” Binkiewicz. Odgłosy fajerwerków oznajmiły, że nadszedł niestety koniec biby... Ale ciąg dalszy nastąpi. I to już wkrótce, bo w Bydgoszczy przygotowujemy kolejną odsłonę innej rodzinnej imprezy plenerowej: „Kolacji na Wyspie”. Szczegóły niebawem :).

© Copyright 1996-2015 REMEDIA Sp. z. o.o. Sp. K. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: REMEDIA